Reklama

Czechowice-Dziedzice na Dniach Łomży z dębem przyjaźni [FOTO]

16/06/2021 11:46

We wczorajszych obchodach Dni Miasta uczestniczyła delegacja Czechowic-Dziedzic. Współpraca między oboma miastami trwa od 1993 roku, a najbardziej widoczna dla mieszkańców była latem 2010 roku, kiedy miejscowość ze Śląska Cieszyńskiego nawiedziła powódź.

Na obchody 603. rocznicy nadania Łomży praw miejskich przybyli burmistrz Czechowic –Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek oraz radna Magdalena Kubik. Oprócz udziału w uroczystej sesji w łomżyńskim Ratuszu spotkali się także z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim oraz radnymi. W trakcie pikniku rodzinnego w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, wspólnie z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Stypułkowskim posadzili dąb mający symbolizować partnerstwo i przyjaźń pomiędzy oboma miastami.

- Byliśmy trzy lata temu na 600-leciu miejskości Łomży i zastanawialiśmy się, jaki prezent możemy przywieźć. Dziś tak dużo mówimy o przyrodzie, zielonym ładzie i działaniach  pro-środowiskowych, dlatego pomyśleliśmy, że drzewo będzie takim symbolem upamiętniającym naszą przyjaźń i partnerstwo. Myślę, że ten dąb, symbolizujący siłę i trwałość, będzie dodawał siły napędzającej do dalszego działania, przyczyniającej się do rozwoju, a także będzie przypominał o naszym partnerstwie i przyjaźń – powiedział burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Bałchut podkreślając, że w dębie jest siła, tak jak w dobrych ludziach.

Reklama

Drzewo zostanie opatrzone specjalną tablicą, przypominającą o współpracy pomiędzy oboma miastami.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama