Reklama

Czeka nas w Łomży lawina nowych zakażeń?

01/07/2020 11:22

Na terenie działania łomżyńskiego sanepidu aż 303 osoby przebywają w kwarantannie. W tym gronie są 223 osoby z Łomży i 80 z powiatu.

Obecnie największym ogniskiem choroby w Łomży jest bezhabitowe Zgromadzenie Sióstr Służek.  Pozytywne wyniki testów miało otrzymać 15 z 17 zakonnic.  Na badania kierowane  są osoby, które mogły mieć z nimi kontakt. To spore grono, więc działania pochłoną sporo czasu. Skierowania na testy mogą spodziewać się m.in. duchowni, rodzice oraz dzieci z prowadzonego przez siostry zakonne przedszkola.  Sanepid wydał do tej pory około 200 decyzji administracyjnych związanych z tym ogniskiem.

Ognisko koronawirusa w szkole?

Reklama

Kilka osób z kadry pedagogicznej jednej ze szkół podstawowych z naszego regionu objętych jest kwarantanną. Mają być one kierowane na testy. Sanepid zapewnia, w tym przypadku nie ma mowy o narażeniu dzieci i rodziców, a cała sytuacja miała mieć miejsce po zakończeniu roku szkolnego. Według uzyskanych przez nas informacji nie jest to szkoła z terenu miasta. 

Możliwy kontakt z osobą zakażoną

Przypomnijmy, że w związku z ogniskiem koronawirusa Bracia Mniejsi Kapucyni zamknęli klasztor i kościół. Z polecenia biskupa nieczynna jest też Kuria Diecezjalna w Łomży.

Reklama

Dziś Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o pięciu nowych przypadkach koronawirusa w regionie. Wśród zakażonych osób jest młoda kobieta z Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości