Reklama

Duża grupa próbowała przekroczyć granicę. Padły strzały

11/11/2021 11:53

​​​​​​​Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnej próbie siłowego przekroczenia granicy. Żołnierze musieli oddać strzały ostrzegawcze w powietrze.

"Wczoraj w rejonie Białowieży doszło do próby siłowego przekroczenia granicy przez grupę kilkuset migrantów. Atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia. Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Po dotarciu na miejsce wsparcia Straży Granicznej i Policji sytuacja uspokoiła się. Służby graniczne Białorusi przewiozły większą część migrantów w głąb lasu - informuje MON.

Resort dodaje, że w tym samym czasie w okolicach Szudziałowa doszło do kolejnego ataku migrantów na żołnierza. Został uderzony gałęzią w klatkę piersiową. Oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Żołnierzowi nic się nie stało. Agresywni napastnicy oddalili się w głąb Białorusi.

Reklama

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 468 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

zdj. ilustracyjne/MON

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości