Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnej próbie siłowego przekroczenia granicy. Żołnierze musieli oddać strzały ostrzegawcze w powietrze.
"Wczoraj w rejonie Białowieży doszło do próby siłowego przekroczenia granicy przez grupę kilkuset migrantów. Atak rozpoczął się rzucaniem w stronę żołnierzy różnych przedmiotów, a następnie próbą zniszczenia ogrodzenia. Żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Po dotarciu na miejsce wsparcia Straży Granicznej i Policji sytuacja uspokoiła się. Służby graniczne Białorusi przewiozły większą część migrantów w głąb lasu - informuje MON.
Resort dodaje, że w tym samym czasie w okolicach Szudziałowa doszło do kolejnego ataku migrantów na żołnierza. Został uderzony gałęzią w klatkę piersiową. Oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Żołnierzowi nic się nie stało. Agresywni napastnicy oddalili się w głąb Białorusi.
Straż Graniczna odnotowała wczoraj 468 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.
zdj. ilustracyjne/MON