64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotował od piątkowego popołudnia łomżyński sanepid. Jeszcze więcej osób zakażonych jest według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tylko w dzisiejszym zestawieniu służb wojewódzkich ujęto aż 72 osoby z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwustu osiemdziesięciu trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 4528 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało do tej pory 1715 osób.
Nieco inaczej dane przedstawia łomżyński sanepid. Julia Gulanowska z PSSE w Łomży przekazuje nam, że od piątku po południu odnotowane zostały 64 nowe przypadki w Łomży i powiecie łomżyńskim. Dodajmy, że PUW poinformował w sobotę, niedzielę i poniedziałek łącznie o 74 przypadkach w naszym najbliższym regionie, z czego tylko dzisiaj o 72. Przyczyną takiej różnicy mogą być opóźnienia w podawaniu danych przez służby wojewódzkie.
W kwarantannie przebywa obecnie 380 osób (227 - Łomża, 153 - powiat).
Koronawirus w Polsce
Mamy 7482 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (1201), mazowieckim (849), śląskim (685). Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem: 183 248/3 614(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).