Reklama

Dwóch pijanych kierowców. Jeden bez zapiętych pasów, drugi bez uprawnień

13/06/2022 10:57

Wczoraj w ręce łomżyńskich policjantów wpadło dwóch pijanych kierowców. Pierwszy zwrócił uwagę mundurowych, bo nie miał zapiętych pasów, drugi, jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 

Pierwszy z nich wpadł o godz. 8:00 na Alei Legionów.

- Policjant pełniący służbę na motocyklu zauważył mercedesa, którego kierowca nie miał zapiętych pasów. W trakcie rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą funkcjonariusz wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy - relacjonuje KMP Łomża. 

Drugiego pijanego kierowcę mundurowi zatrzymali tuż po godz. 17:00.

Reklama

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Rydzewie kierowca audi może być nietrzeźwy. Już po kilku minutach mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - podaje łomżyńska policja. 

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 30-latek odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.  

Reklama

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości