Reklama

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zakażony koronawirusem

07/04/2020 09:57

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży Jacek Roleder potwierdził we wtorek PAP, że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem - podaje Polska Agencja Prasowa. Roleder przebywa w kwarantannie domowej.

"Faktycznie, stwierdzono u mnie wczoraj (poniedziałek) wynik dodatni w badaniu na koronawirusa. Pewnie będzie mi trochę trudniej zarządzać, natomiast będę zarządzać szpitalem w sposób zdalny" - powiedział PAP Jacek Roleder. Poinformował, że przebywa w kwarantannie domowej. "Muszę zaczekać, aż będzie można zrobić - po siedmiu dniach chyba - kolejny wymaz i sprawdzić stan zdrowia" - dodał Roleder.

W związku z sytuacją materiał do testów pobrano od 14 pracowników z administracji szpitala. Część z nich jest już odizolowana.

Reklama

"Niestety, źródło zakażenia mojej osoby na pewno jest w szpitalu, więc musimy znaleźć to źródło i je ograniczyć" - mówi Roleder.

Pozostała załoga ma być badana stopniowo - w porozumieniu z sanepidem i wewnętrznymi służbami.

W sumie w województwie podlaskim mamy 114 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Na terenie działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży 415 osób objętych jest kwarantanną, z czego 200 osób jest z Łomży. Dziś kwarantannę zakończyły 44 osoby. Julia Gulanowska w przekazanym komunikacie podaje, że hospitalizowane są 4 osoby i mają one potwierdzone zakażenie koronawirusem. Formalnie zakażonych osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego nadal jest 30. 

Reklama

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali dziś o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To: mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa; starsza kobieta z powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży; starszy mężczyzna z powiatu bielskiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku; młody mężczyzna z powiatu bielskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim; nastolatek z powiatu bielskiego, izolacja domowa

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości