2 maja obchodzimy Dzień Flagi. W naszym mieście zostanie ona uroczyście podniesiona o godz. 10:00 na terenie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.
Od 2004 r., czyli od momentu ustanowienia, Dzień Flagi Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. Ma on popularyzować wiedzę o polskich symbolach narodowych. Pomysł wprowadzenia tego święta stanowi także odpowiedź na praktyki z okresu PRL-u, kiedy celebrowano jedynie Święto Pracy, jednocześnie konsekwentnie pomijane były obchody, które przypadały na 3 maja. Po 1 maja flaga państwowa w okamgnieniu znikała z ulic i bezwzględnie nie wolno było jej pokazywać w następnych dniach, co miało skutecznie zatrzeć pamięć o konstytucji z 3 maja 1791 r.
W Dniu Flagi łomżanie świętowanie zaczną o godz. 10:00 na terenie 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, gdzie uroczyście podniesiona zostanie flaga. Z kolei w samo południe na stadionie miejskim rozegrany zostanie turniej piłki nożnej z udziałem drużyn: Miasta Łomża, żołnierzy NATO, 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz 13. Batalionu Lekkiej Piechoty. Imprezie będzie towarzyszyło rozdawanie biało-czerwonych flag na drzewcach, grillowanie i atrakcje dla dzieci. Z kolei w Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie zaplanowano spotkanie autorskie z Tomaszem Szymańskim (godz. 13:00), temat - "Polskość jako zaleta".
Warto pamiętać, że 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Otwarte są sklepy i centra handlowe.