Emerytury i renty będą wypłacane w terminach płatności bez opóźnień - przekazuje ZUS. Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mimo, że są pozbawionebezpośredniego kontaktu z klientami realizują ustawowe obowiązki. Niezagrożone są również wypłaty trzynastych emerytur.
Pomimo ograniczeń, wynikających z zaleceń służb sanitarnych w związku z koronawirusem, placówki ZUS na bieżąco dokonują wypłaty świadczeń. Zakład pragnie uspokoić świadczeniobiorców, w szczególności emerytów i rencistów, jak również pracowników i pracodawców. Wypłaty wszelkich świadczeń są realizowane zgodnie planem.
– Bezpieczne są również wypłaty dodatkowych świadczeń, czyli tzw.„trzynastek”. Ponad 200 tys. osób w województwie podlaskim otrzyma taką gratyfikację. Trzynastki będą wypłacane z urzędu, nie trzeba będzie składać żadnego wniosków. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Zostanie ono wypłacone tym osobom, które na dzień 31 marca 2020 r. miały ustalone prawo doświadczeń wymienionych w ustawie – pod warunkiem, że je pobierały. – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego
Reklama
Zakład na bieżąco wypłaca nie tylko emerytury i renty, ale również inne świadczenia, w tym np. zasiłek pogrzebowy, opiekuńczy, czy chorobowy. Bez zakłóceń ZUS wypłaca także zwaloryzowane emerytury i renty.
Osoby ubiegające się o rentę po raz pierwszy lub o jej przedłużenie, i chcą uzyskać informację dotyczącą badań lekarskich jak również wyjazdów na rehabilitację leczniczą mogą dzwonić na numer telefon22 290 87 03, pod którymi pracownicy Zakładu odpowiadają na pytania w ważnych dla nich sprawach. Korzystając z numerów(85) 748 66 01 lub (85) 748 64 13połączymy się z Oddziałem w Białymstoku i możemy uzyskać informacje dotyczące emerytur irent.
Źródło: mat. prasowe ZUS