Oficjalnie otwarty został dziś (18.07) przebudowany odcinek drogi gminnej Zabawka – do drogi krajowej nr 64.
- W 2010 roku śp. Wójt Edward Łada zrealizował część tego odcinka, pozostały niecały kilometr nie został zrealizowany. Mieszkańcy od 12 lat wnioskowali o to, żeby zrealizować ten odcinek, no i udało się dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi wójt Artur Wierzbowski.
Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony złotych, z czego 640 tys. zł pochodziło z dofinansowania.
- Mam nadzieję, że mieszkańcy będą cieszyć się nową, 5-metrową drogą bitumiczną, ze zjazdami, kanałem technologicznym, zatoką autobusową. Poprawi to na pewno bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich, którzy będą korzystać z tej drogi – dodaje wójt.
Reklama
W najbliższym czasie otwarte zostaną jeszcze inne inwestycje gminy. To droga nowy Cydzyn – Budy Mikołajka i ul. Północna w Piątnicy.