Reklama

Grupa 4 mężczyzn "zrobiła" zakupy bez płacenia

01/08/2022 13:52

Czterech mężczyzn, bez płacenia, wyjechało ze sklepu z trzema wypełnionymi towarem wózkami. Szacowana wartość zabranych produktów to 900 zł. Wszyscy zostali zatrzymani.

Kierownik jednego z podłomżyńskich marketów zgłosił kradzież.

- Mężczyzna oświadczył, że czterech klientów bez płacenia wyjechało ze sklepu trzema pełnymi towaru wózkami. Podejrzani pod sklepem przepakowali produkty do toreb i uciekli. Policjanci ruszyli w kierunku wskazanym przez zgłaszającego. Już po chwili zobaczyli czterech mężczyzn, którzy na widok policjantów, rozdzielili się i zaczęli uciekać, pozostawiając skradziony towar na chodniku. Mundurowi szybko zatrzymali dwóch z nich - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży. 

Reklama

Byli to 29- i 32-letni mieszkańcy Łomży - dobrze znani policjantom z wcześniejszych interwencji. Mężczyźni znajdowali się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Pierwszy z nich miał ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie, drugi 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Trzeciego z uciekinierów zatrzymał inny patrol. Okazał się nim 51-latek, również dobrze znany ze swojej przestępczej działalności. On także był pod wpływem alkoholu. U niego badanie wykazało blisko 1,4 promila.

- Kilkanaście minut później, policjanci w pobliskich zaroślach wypatrzyli czwartego z podejrzanych. Był nim 32-latek. W jego przypadku badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil alkoholu w organizmie - podaje KMP Łomża. 

Reklama

Odzyskany towar, szacowany na ponad 900 zł, ponownie znalazł się w sklepie. Mężczyźni natomiast trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu każdy z nich usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi im po 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KMP Łomża, fot. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości