Minionej doby grupa prawie 200 cudzoziemców próbowała po raz kolejny siłowo sforsować zabezpieczenia graniczne. Do takiego incydentu doszło na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze
Z relacji Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że po godzinie 22.00 grupa cudzoziemców po kłodach drewna oraz specjalnie skonstruowanych drewnianych podestach rzuconych na concertinę, przedostała się na teren Polski. Podczas siłowego forsowania granicy, w kierunku żołnierzy, funkcjonariuszy SG i policji rzucane były kamienie oraz kawałki drewna. Żołnierze białoruscy mieli oślepiać polskie służby laserami oraz silnym światłem stroboskopowym. W wyniku zdarzenia został poszkodowany żołnierz. Przy linii granicy zostało zatrzymanych 171 cudzoziemców. Dwóch obywateli Iraku trafiło do szpitala.
Wczoraj (25.11) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Wobec 12 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.
zdj. SG