Reklama

Grupy agresywnych cudzoziemców nadal aktywne na granicy

24/11/2021 08:57

Ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy i kolejne agresywne ataki. Kryzys trwa.

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 267 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze SG wydali 44 postanowienia o opuszczeniu Polski. Tereny przygraniczne cały czas patroluje także wojsko.

Poza tym  na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych oraz w Mielniku grupy agresywnych cudzoziemców forsowały granicę. Ponad 100 osób atakowało polskie służby. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w kierunku posterunków Wojska Polskiego, następnie na zabezpieczenia graniczne rzucono specjalnie skonstruowaną platformę, po której migranci zaczęli masowo dokonywać nielegalnego przekroczenia granicy. Całe zdarzenie nadzorowali i nagrywali białoruscy żołnierze. Osoby, które przekroczyły granicę nielegalnie  zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa. Z tej grupy dwie osoby - obywatele Iraku zostali zabrani do szpitala. 

Reklama

Z kolei w Mielniku grupy około 30 i  40 osób przy użyciu podestu rzuconego na ogrodzenie sforsowały zabezpieczenia graniczne. W kierunku polskich służb leciały petardy, kamienie oraz kawałki drewna. Jeden z żołnierzy został poszkodowany. 

 

Fot. 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

 

 

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości