Ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy i kolejne agresywne ataki. Kryzys trwa.
Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 267 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze SG wydali 44 postanowienia o opuszczeniu Polski. Tereny przygraniczne cały czas patroluje także wojsko.
Poza tym na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych oraz w Mielniku grupy agresywnych cudzoziemców forsowały granicę. Ponad 100 osób atakowało polskie służby. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w kierunku posterunków Wojska Polskiego, następnie na zabezpieczenia graniczne rzucono specjalnie skonstruowaną platformę, po której migranci zaczęli masowo dokonywać nielegalnego przekroczenia granicy. Całe zdarzenie nadzorowali i nagrywali białoruscy żołnierze. Osoby, które przekroczyły granicę nielegalnie zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa. Z tej grupy dwie osoby - obywatele Iraku zostali zabrani do szpitala.
Z kolei w Mielniku grupy około 30 i 40 osób przy użyciu podestu rzuconego na ogrodzenie sforsowały zabezpieczenia graniczne. W kierunku polskich służb leciały petardy, kamienie oraz kawałki drewna. Jeden z żołnierzy został poszkodowany.
Fot. 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej