"Hu hu ha - SMA to choroba zła, ale my się nie boimy, o Filipka dziś walczymy…" - śpiewały dzieci z SP 10 w Łomży. W tej placówce oraz w holu ratusza zorganizowane zostały kiermasze na rzecz Filipka Nowackiego.
Mnóstwo słodyczy, zabawki, zimowe bukiety, kosze prezentowe - każdy, kto chciał pomóc Filipkowi Nowackiemu, miał w czym wybierać. Kiermasze odbyły się w SP 10 oraz w ratuszu.
- Miasto Łomża, społeczność naszego miasta angażuje się bardzo mocno w pomoc dla Filipka, który choruje na SMA. Jak widzimy, szereg akcji w mieście. Dzisiaj Mikołajki - dzień radości, dzień szczególny i tą radością i dobrocią chcemy się dzielić z innymi. Stąd m.in. w mieście zorganizowaliśmy miejskie Mikołajki, podczas których pomagamy dla Filipka w zebraniu ogromnej sumy, ponad 9 mln zł - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Filip Nowacki ma 15 miesięcy. Potrzebuje terapii genowej.
- Filip w tej chwili podjął leczenie refundowanym lekiem. Co 2 tygodnie ma punkcję, podanie dokanałowe leku w Centrum Zdrowia Dziecka. W czwartek najbliższy znowu będzie to podanie. W tym momencie Filip bardzo odbiega w rozwoju fizycznym od swojego brata bliźniaka. Filip nie staje, nie chodzi. Kubuś już od 2 miesięcy biega. Terapia genowa pozwoli mu na normalne funkcjonowanie prawdopodobnie, na samodzielność i zakończy całkowicie jego leczenie. Po podaniu terapii genowej Filip nie będzie już wymagał dalszego leczenia, jedynie rehabilitacji - mówi Anna Nowacka, mama chłopca.
Reklama
Do tej pory udało się zebrać blisko 0,4 mln zł. Cały czas trwają również licytacje na rzecz Filipka. Więcej: Licytacje na rzecz chorego Filipka. Co można zdobyć?
Więcej w naszym materiale VIDEO
Dodajmy, że o godzinie 17:00 rozpocznie się świąteczny kiermasz w Hali Kultury. Zebrane w jego trakcie środki zostaną przeznaczone na leczenie 16-miesięcznego Filipka. W trakcie wydarzenia dzieci będą mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem.