- Dlaczego łomżyniacy wybierają plażę miejską? - z takim pytaniem na kąpielisko miejskie wybrał się Piotr Barbachowski z kamerą. O pogodzie i bezpieczeństwie na plaży rozmawiał z plażowiczami oraz ratownikami. Warto się wybrać, gdyż pogoda na najbliższe dni zapowiada się słoneczna. Zobaczcie wideo.
- Mamy to kąpielisko już od 20 lat i nie mieliśmy żadnego wypadku śmiertelnego, więc wydaje mi się że jest bezpiecznie - mówi Mateusz Duda, główny ratownik. Najważniejsze, żeby bezpiecznie spędzić czas na plaży, to słuchać ratowników, zwracać na siebie uwagę i myśleć.
Plaża miejska to najbliższe miejsce strzeżone nad wodą. Dla wielu mieszkańców jedyne, gdzie mogą szukać ochłody i odpoczynku w gorące dni.