Kradli nie tylko w Łomży, ale też w Warszawie i Piasecznie. "Zaopatrywali się" w drogeriach. przede wszystkim w markowe perfumy. Mężczyzn zatrzymali łomżyńscy kryminalni.
W miniony wtorek (17.05), w Warszawie, łomżyńscy kryminalni zatrzymali 41- i 29-latka podejrzanych o szereg kradzieży sklepowych. Do zdarzeń najczęściej dochodziło w stolicy oraz w Łomży i Piasecznie. Z półek sklepowych jednej z sieci drogeryjnych znikały kosmetyki, głównie markowe perfumy. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 24 tys. zł.
- Jak ustalili policjanci, kradzieże kosmetyków były stałym źródłem dochodu podejrzanych. Tylko w maju, z łomżyńskich sklepów kosmetycznych, w przeciągu jednego dnia skradziono perfumy na kwotę ponad 7 tys. zł. Pracujący nad sprawą łomżyńscy kryminalni, mając wizerunek podejrzanych, szybko ustalili tożsamość mężczyzn. Z samego rana, we wtorek - policjanci wkroczyli do ich mieszkań. 41- i 29-latek byli wyraźnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie każdemu z nich po 16 zarzutów kradzieży - przekazuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Mężczyźni są już w areszcie śledczym, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
Źródło: KMP Łomża