Reklama

"Inżynier z Włoch" wykorzystał mieszkankę Łomży! Kobieta straciła blisko 150 tysięcy złotych

28/06/2022 10:23

61-letnia mieszkanka Łomży zakochała się w internetowym oszuście podającym się za Włocha. uwierzyła, że jest inżynierem pracującym na platformie wiertniczej. Kobieta straciła blisko 150 tysięcy złotych.

Kobieta zgłosiła się do KMP w Łomży wczoraj. Z jej relacji wynikało, że ich internetowa znajomość rozpoczęła się w marcu 2021 roku.

- Wówczas za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów, odezwał się do niej mężczyzna podający się za Włocha mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Miał miał być inżynierem pracującym na platformie wiertniczej - podaje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji

Policja podaje, że internauta już po miesiącu znajomości poprosił  kobietę o pomoc finansową.

- Powiedział, że ma problemy z platformą. Złapana w sieć jego kłamstw 61-latka przelała mu 2700 złotych. Po kolejnych trzech dniach, oszust napisał, że popsuły mu się maszyny i pilnie potrzebuje kolejnej gotówki. Wtedy kobieta przelała 25 tysięcy złotych. Z biegiem czasu mężczyzna chciał coraz więcej pieniędzy i wymyślał kolejne historie. Ich internetowa znajomość trwała ponad rok. W tym czasie 61-latka przelała oszustowi łącznie blisko 150 tysięcy złotych. Dopiero rozmowa z córką przekonała ją, że padła ofiarą oszusta. Wtedy mieszkanka Łomży zdecydowała się zgłosić oszustwo policjantom.     

Reklama

Łomżyńscy policjanci radzą:

Zawierając nowe znajomości, należy być szczególnie ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową. Aby nie paść ich ofiarą należy zachować ostrożność, czujność i dystans w kontaktach z nieznajomymi, a szczególnie z tymi, poznanymi w sieci.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości