Zespół Piękni i Młodzi będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra na Starym Rynku w Łomży. Przy skocznej muzyce łomżyńskiej grupy mieszkańcy naszego miasta bawić się będą do godziny 1.30. Impreza została zaplanowana na 2,5 tys. osób. Wcześniej jednak łomżyniacy spotkają się na miejskiej Wieczerzy Wigilijnej.
Jak podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Mariusz Chrzanowski, na organizację tegorocznego Sylwestra miasto miało znacznie więcej czasu niż przed rokiem. Z tego względu impreza ma być też znacznie bogatsza niż ubiegłoroczna.
- Przede wszystkim będzie to impreza masowa na 2,5 tys. osób - zaznaczył prezydent.
Zabawa rozpocznie się o godz. 21.45 i trwać będzie do 1.30. Na scenie podczas Sylwestra zobaczymy: zespół Verba (hip-hop. house, pop), Anna Zlagodukh - ukraińska piosenkarka mieszkająca w Łomży, Marta Nanowska - profesjonalna skrzypaczka. Gwiazda imprezy na scenę wejdzie po północy, a będzie nią w tym roku łomżyńska grupa Piękni i Młodzi, której przedstawiać nikomu nie trzeba.
W programie imprezy znalazły się także pokazy sztucznych ogni oraz konkursy z nagrodami.
Zabezpieczeniem imprezy zajmie się koncesjonowana agencja ochrony wspomagana przez Policję i Straż Miejską. Na czas trwania imprezy zamknięty zostanie odcinek ulicy Giełczyńskiej od Senatorskiej do Woziwodzkiej. Koszt tegorocznego Sylwestra powinien, zdaniem prezydenta, zamknąć się w kwocie ok. 70 tys. złotych.
Wcześniej jednak, bo już 20 grudnia, łomżyniacy spotkają się na Starym Rynku podczas Wieczerzy Wigilijnej. Miejska Wigilia rozpocznie się o godz. 17.00 od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. W jej trakcie przewidziane są występy lokalnych artystów. Rozstrzygnięte zostaną także dwa konkursy: na najładniejszą bombkę choinkową oraz na imię dla misia.
Wigilię poprzedzi Łomżyński Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się o godz. 10.00. Można na nim będzie zakupić rękodzieło, ozdoby świąteczne i regionalne przysmaki.
O szczegółach organizacji obu imprez opowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Mariusz Chrzanowski oraz Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża, które jest partnerem miasta w konkursie na imię dla misia.