Reklama

Jasełka seniorów [FOTO]

14/12/2018 13:19

Jasełka nawiązujące do narodzin Jezusa i składania mu darów przez Trzech Króli, przygotowane zostały przez uczestników zajęć w Dziennym Domu Senior + w Łomży. Uroczystość była przeplatana tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. Po występie, uczestnicy wigilii złożyli sobie tradycyjne życzenia. 

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od jasełek nawiązujących do narodzin Dzieciątka Jezus i składania mu darów przez Trzech Króli. Całość była przeplatana tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. - Nasi uczestnicy nie mogli się doczekać tego momentu. Za każdym razem cieszą się, jak mogą wystąpić i przekazać cząstkę siebie. Czują się wtedy potrzebni – mówi Monika Brzóska, kierownik placówki.

- Życzę, aby czas świąt był dla Was czasem wyjątkowym, przeżywanym z wiarą, nadzieją, Bożym błogosławieństwem i w zdrowiu – przekazał świateczne życzenia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Miłości i radości w  imieniu poseł Bernadety Krynickiej życzyła dyrektor jej biura Iwona Łada. Do życzeń dołączył się również Wiesław Jagielak, dyrektor MOPS oraz Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów.

Reklama

Dzienny Dom Senior + funkcjonuje od lutego 2017 r. w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Placówka przeciwdziała wykluczeniu społecznemu osób starszych z różnymi dysfunkcjami. Obecnie na zajęcia uczęszcza tam 60 seniorów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości