Reklama

Jeden nie mógł jechać prosto, drugi "puścił pawia" na środku drogi. Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani

12/12/2022 12:41

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców wpadło w ręce łomżyńskich policjantów. Młodszy nie mógł utrzymać prostego toru jazdy, starszy wymiotował przez okno stojąc na środku drogi.

Pierwszy kierowca pod wpływem został zatrzymany w sobotni wieczór. 

- Funkcjonariusze ze Śniadowa na drodze krajowej 61 nieopodal miejscowości Gałkówka zatrzymali kierowcę hondy. Mężczyzna nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Policjanci od razu wyczuli od 26-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mało tego okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - informuje łomżyńska policja.

Reklama

Drugim zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego.

- Wpadł on w ręce policjantów w niedzielę tuż po północy po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w Dębnikach na środku drogi stoi volkswagen, a jego kierowca wymiotuje przez okno. Bardzo szybko okazało się też, że to nie jedyne przewinienia kierującego volkswagenem. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, miał on też problem z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu. Została pobrana mu krew do badań. Mundurowi ustalili też, że mężczyzna od 2017 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Reklama

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy trafili do policyjnego aresztu, a ich samochody na strzeżony parking.

Policja dodaje, że za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za jazdę mimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy grozi kara grzywny (od 1500 złotych do nawet 30 000 złotych) i zakaz prowadzenia pojazdów.

zdj. KMP w Łomży

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości