- Podpisuję zlecenie na modernizację schodów kamiennych - poinformował prezydent Mieczysław Czerniawski podczas wczorajszej konferencji prasowej. Pracami ma zająć się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Remont obejmuje ułożenie, uzupełnienie i wyrównanie kamieni na schodach oraz budowę, przebudowę lub wymianę sieci kanalizacyjnej, elektrycznej i oświetlenia. Prace będą prowadzone przy schodach, ale również na ulicy Krzywe Koło. Ze względu na trudny dostęp do miejsca, prace w większości będą wykonywane ręcznie.
Modernizację podzielono na dwa etapy ze względu na zakres prac, jak i koszty. Pierwsze prace ruszą w przyszłym tygodniu i potrwają do końca października. Na miejsce MPGKiM wróci wiosną 2015 roku.
Kosz modernizacji schodów to milion złotych.
Kamienne schody wybudowano w 1900 roku. Łączą one ulicę Rybaki z centrum miasta i ulicą Krzywe Koło. Schody są punktem widokowym, a u ich szczytu znajduje się Brama Napoleona oraz mały domek, w którym mieszkał prymas Polski - kardynał Stefan Wyszyński.