Mundurowi tylko jednego dnia - na terenie powiatu łomżyńskiego - odnotowali 80 wykroczeń popełnionych przez kierowców w okolicach "pasów".
W środę (11.01) mundurowi z łomżyńskiej ,,drogówki” sprawdzali, w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.
Policjanci ujawnili 91 wykroczeń, w tym aż 80 popełnionych przez kierowców, 8 przez pieszych i 3 przez kierujących rowerami. Błędy kierowców to głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Do tego dochodzą wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.
Natomiast piesi mają na sumieniu przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych oraz przechodzenie na czerwonym świetle.
Jednocześnie policjanci apelują o korzystanie z odblasków.
Źródło: KMP Łomża