122 skontrolowane pojazdy i aż 118 wykroczeń (w większości dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości) - to efekty akcji "Prędkość" w naszym regionie.
W czwartek (29.12), w ramach wojewódzkich działań "Prędkość", policjanci sprawdzali czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości.
- Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Mundurowi skontrolowali w sumie 122 pojazdy. Ujawnili 118 wykroczenia, z czego aż 98 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.
Źródło: KMP Łomża