Reklama

Kilkumilionowe dotacje dla gmin. Na gospodarkę wodno-kanalizacyjną

06/11/2021 11:43

Najuboższym i najbardziej potrzebującym gminom z całego kraju przyznane zostały dotacje na inwestycje wodne i kanalizacyjne. Pieniądze trafią również do powiatu łomżyńskiego. Otrzyma je 9 gmin.

Jeszcze w tym roku gminy z całego kraju dostaną 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Samorządy nie musiały składać wniosków. Podział nastąpił automatycznie na postawie algorytmów oraz danych GUS na 31 października 2021 r.

Otrzymane środki gminy mogą przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami. Przy czym pieniądze muszą być wydane do końca 2024 r. 

Pieniądze dotyczące zarówno inwestycji wodociągowych, jak i kanalizacyjnych trafią do Jedwabnego (łącznie ponad 3,5 mln zł), Miastkowa (blisko 2,8 mln zł), Nowogrodu (1,2 mln zł), Piątnicy (prawie 4 mln zł), Przytuł (1,5 mln zł), Śniadowa (2,4 mln zł), Wizny (blisko 2 mln zł) oraz Zbójnej (3,2 mln zł). 

Reklama

Dotację dostanie także gmina Łomża - 3,8 mln zł na inwestycje kanalizacyjne. 

W sumie dofinansowanych zostało 100 gmin z woj. podlaskiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości