Reklama

Kolejna leśna bimbrownia zlikwidowana [FOTO, VIDEO]

04/05/2022 08:22

Ponad 500 litrów bimbru ukrytego w podziemnym zbiorniku oraz aparatura do produkcji nielegalnego alkoholu - podlaska KAS zlikwidowała kolejną leśną bimbrownię.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że niedaleko Michałowa (pow. białostocki) działa leśna bimbrownia. Produkcję nielegalnego alkoholu nadzorował 43-letni mieszkaniec gminy Gródek.


- Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli linię do produkcji nielegalnego alkoholu składającą się m.in. z dwóch kotłów, chłodnicy, kolumny destylacyjnej oraz pojemników na zacier. W trakcie przeszukiwania leśnej bimbrowni mundurowi znaleźli zakopany w ziemi metalowy zbiornik, a w nim 515 litrów wyprodukowanego przez 43-latka alkoholu o mocy ok. 50% - podaje podlaska KAS. 

Reklama


Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Podlaska KAS

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości