Reklama

Kolejne incydenty na granicy

01/12/2021 10:44

Wczoraj (30.11), w okolicy miejscowości Niemirów, grupa 29 migrantów przecięła concertinę i wdarła się na teren Polski - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej. To nie jedyny odnotowany incydent.

Do sforsowania granicy doszło na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku. Z relacji strażników granicznych wynika, że w okolicach miejscowości Niemirów, po godz. 18.00 żołnierze zauważyli drabinę rzuconą na zabezpieczenia graniczne.

"Okazało się, że były to celowe działania służb białoruskich, aby w to miejsce ściągnąć jak najwięcej funkcjonariuszy i żołnierzy. Następnie dopiero przed godziną 20.00 około 2 km, od tego miejsca, grupa 29 cudzoziemców przecięła concertinę i nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską granicę. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa" - informuje Podlaski Oddział SG.

Reklama

Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Michałowie i Nowym Dworze. W obu przypadkach została przecięta concertina, jednak nie doszło do przekroczenia granicy.

Z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w okolicach Terespola ostrzelane zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego. Reflektory zostały zniszczone w wyniku strzałów z broni pneumatycznej. Dokonano tego z terenu Białorusi. 

"Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony  w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola." - przekazał szef MON Mariusz Błaszczak.

Reklama

 

Minionej doby (30.11) na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 102 próby jej nielegalnego przekroczenia .Wydano 5 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski.

zdj. główne: SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości