Reklama

Kolejne próby przekroczenia granicy. "Agresywni cudzoziemcy rzucali kamieniami"

18/11/2021 08:40

Kolejnych kilka siłowych prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy odnotowali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do wczorajszych zdarzeń doszło na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Mielniku, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych.

"W dwóch przypadkach grupy ponad kilkudziesięciu osób dokonały siłowego przekroczenia granicy. Rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i Policji. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.  Trzech żołnierzy oraz policjant w trakcie działań w okolicach Połowiec doznali lekkich obrażeń ciała" - czytamy w relacji POSG.

Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych. Jak podają pogranicznicy, około godz. 21.00  kilkaset osób rozpoczęło szturm na granicę.

Reklama

"Agresywni cudzoziemcy rzucali kamieniami w kierunku posterunków żołnierzy, oślepiając ich przy pomocy latarek oraz laserów koloru zielonego. Cudzoziemcy zniszczyli ogrodzenie, a następnie około 200 osób za pomocą drewnianej kładki dokonała nielegalnego przekroczenia granicy. Wszystko odbywało się pod nadzorem kilkunastu żołnierzy białoruskich, którzy przy użyciu petard próbowali ogłuszyć  funkcjonariuszy i żołnierzy. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa."

Straż graniczna informuje, że minionej  doby (17.11)  odnotowano 501 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze wydali 31 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. 

Reklama

zdj. SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości