Reklama

Łomża: Wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny

19/02/2021 16:46

Odnotowany został trzeci niepożądany odczyn poszczepienny w naszym najbliższym regionie. Tym razem dolegliwości zgłosiła kobieta z Łomży.

Przypadek niepożądanego odczynu poszczepiennego w Łomży zgłoszony został 17 lutego.  Zaszczepiona kobieta zgłosiła zaczerwienienie i krótkotrwałą bolesność w miejscu wkłucia. Dokładnie takie same dolegliwości zgłosiła 6 lutego mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Informowaliśmy o tym tutaj: 

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 2364 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 1989 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Reklama

Czym jest NOP?

Jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki – to oficjalna definicja niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Wyjątkiem jest podanie szczepionki przeciwko gruźlicy. W tym przypadku kryterium czasowe jest dłuższe niż cztery tygodnie. Uogólniając zatem, niepożądany odczyn poszczepienny to pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), które wystąpi w określonym czasie po szczepieniu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości