Reklama

Koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu. Zmiany w obostrzeniach weszły w życie!

15/05/2021 09:46

Zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką na świeżym powietrzu, otwarte ogródki w restauracjach i nowe unormowania dotyczące limitu osób korzystających z transportu publicznego - to najważniejsze zmiany w obostrzeniach, które zaczęły obowiązywać od dziś.

Od dziś restauracje oraz lokale gastronomiczne mogą otworzyć dla klientów swoje ogródki na świeżym powietrzu. Klienci będą musieli zajmować co drugi stolik i odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika.

Od dziś też więcej osób będzie mogło podróżować publicznym transportem zbiorowym. Dostępnych będzie 100 proc. miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

Reklama

Koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje nadal w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby m.in.: obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Maski trzeba też nosić w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości