Reklama

Koronawirus. Na test zgłosisz się przez internet

16/03/2021 08:34

To nowa ścieżka testowania na obecność koronawirusa. Na badanie możemy zgłaszać się przez internet. - Zdecydowaliśmy się na odciążenie podstawowej opieki zdrowotnej z tego, żeby zlecać za pośrednictwem lekarza badania w kierunku covidu - będzie można to zrobić samodzielnie, bez konieczności korzystania z lekarza - mówił wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak zgłosić się na test? Osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia koronawirusem mogą zgłosić się na test poprzez formularz dostępny na stronie gov.pl/dom. Po wypełnieniu formularza otrzymają one inormację, czy kwalifikują się na test - algorytm oceni, czy zagrożenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 jest niskie czy wysokie.

"W przypadku kwalifikacji na test w kierunku SARS-CoV-2, skontaktuje się z Państwem konsultant Domowej Opieki Medycznej, aby wystawić zlecenie na test. Konsultanci Domowej Opieki Medycznej pracują w godzinach od 8.00 do 18.00 (również w weekendy)". Po wystawieniu zlecenia na test otrzymają Państwo sms o proponowanym miejscu oraz godzinie testu" - czytamy.

Reklama

Wynik testu będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

Lekarze POZ nadal mogą wystawiać skierowania na testy w kierunku SARS-CoV-2. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama