Reklama

Koronawirus w Łomży, Piątnicy i Miastkowie

12/10/2020 11:43

Dwóch nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy otrzymało pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa, dwa pozytywne wyniki otrzymali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, a do odwołania nieczynny dla interesantów będzie Urząd Gminy Miastkowo. Pozytywny wynik testu otrzymał wójt.

Urząd Gminy Miastkowo zamknięty

Od dzisiaj (12.10) do odwołania nieczynny dla interesantów będzie Urząd Gminy Miastkowo. Powodem takiej decyzji jest obecna sytuacja epidemiologiczna i względy bezpieczeństwa - pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał wójt gminy Kazimierz Górski.

Z pracownikami Urzędu można kontaktować się telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub za pośrednictwem serwisu obywatel.gov.pl.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy i zdalne nauczanie

"Informuję, że w dniach 12 - 16.10.2020 klasy 4 - 8 przechodzą na nauczanie zdalne" - czytamy w opublikowanym komunikacie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy.

Reklama

Pozytywne testy na obecność koronawirusa otrzymało dwóch nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy - jeden ze szkoły podstawowej i jeden z przedszkola.  Z tego powodu kwarantanną objęto jedną klasę z piątnickiej podstawówki i prawie 20 nauczycieli. To prawie 1/3 kadry, dlatego  dyrektor Ogonowska-Stolarczyk zdecydowała o skierowaniu wszystkich klas 4-8 na zdalne nauczanie. Do szkoły mogą chodzić za to uczniowie klas 1-3, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi nauczycielami, ponieważ uczą się w oddzielnym budynku. Kwarantanną objęto również jedną grupę trzylatków z przedszkola. 

- Rodzice są  zadowoleni, wszystko działa - mówi dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk. - Planujemy od przyszłego poniedziałku tak samo elastycznie wrócić do normalnego funkcjonowania.

Reklama

Koronawirus w SP nr 10

Z informacji przekazanych nam przez Łukasza Czecha z Urzędu Miejskiego w Łomży wynika, że pozytywny wynik badania uzyskało dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży - po jednym uczniu z klasy drugiej i klasy czwartej.

- W związku z powyższym przeszły one na nauczanie zdalne. Zajęcia w pozostałych oddziałach tej placówki odbywają się normalnie - dodaje Czech.

Na kwarantannie przebywa również dwóch nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr  7 w Łomży - szkoła funkcjonuje jednak normalnie.

Reklama

W izolacji przebywa jedna osoba z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

Dziś do zajęć wraca Zespół Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bernatowicza.   

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości