Mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Tym razem w zestawieniu nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Starszy mężczyzna z sąsiedniego powiatu kolneńskiego jest hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1392 potwierdzone przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 26 osób (w sumie 1090): starsza kobieta z powiatu grajewskiego, nastolatek z powiatu monieckiego, starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, dwóch mężczyzn w sile wieku, trzy młode kobiety, czterech młodych mężczyzn, cztery kobiety w sile wieku, starsza kobieta, starszy mężczyzna, dwoje dzieci – z Białegostoku, trzech starszych mężczyzn, dwóch młodych mężczyzn, młoda kobieta – z powiatu białostockiego.
W Polsce odnotowano 421 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach: małopolskim (67), mazowieckim (61), śląskim (57). Zmarło 11 zakażonych osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 71 947/2 147 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).