Reklama

"Kradł, kradnie i kraść będzie". Mieszkaniec Łomży odpowie za kradzież słodyczy, alkoholu i... królika!

20/05/2022 13:06

Policjanci z łomżyńskiej patrolówki zatrzymali wczoraj 49-latka podejrzanego o kradzież szczególnie zuchwałą. To kolejny taki wyczyn mieszkańca naszego miasta. Policjantom przyznał, że "kradł, kradnie i kraść będzie".

Z relacji policji wynika, że w środę łomżyńscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w mieście.

- Ochrona sklepu na gorącym uczynku ujęła mężczyznę, który z półek sklepowych zabrał słodycze i alkohol. Pomimo uwag klientów i ochrony mężczyzna z łupem próbował wyjść ze sklepu - relacjonuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Mundurowi rozpoznali złodzieja, który był im znany z wcześniejszych kradzieży. Okazało się, że to 49-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był zatrzymany w poniedziałek. Usłyszał wtedy zarzut kradzieży w warunkach recydywy.

Reklama

Więcej: Złodziej łasy na słodycze! Mieszkańcowi Łomży grozi "odsiadka"

- W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o kradzież królika z jednego ze sklepów zoologicznych w mieście. Tydzień temu wykorzystał nieuwagę pracownika sklepu, schował zwierzę za kurtkę, a następnie poszedł na rynek, gdzie sprzedał je za 20 złotych.

W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomógł monitoring sklepu.

- Przyznał funkcjonariuszom, że kradł, kradnie i kraść będzie. Dziś usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę - dodaje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Dziś sąd podejmie decyzję czy mężczyzna trafi do aresztu.

zdj/vid: KMP Łomża

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości