Policjanci z łomżyńskiej patrolówki zatrzymali wczoraj 49-latka podejrzanego o kradzież szczególnie zuchwałą. To kolejny taki wyczyn mieszkańca naszego miasta. Policjantom przyznał, że "kradł, kradnie i kraść będzie".
Z relacji policji wynika, że w środę łomżyńscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w mieście.
- Ochrona sklepu na gorącym uczynku ujęła mężczyznę, który z półek sklepowych zabrał słodycze i alkohol. Pomimo uwag klientów i ochrony mężczyzna z łupem próbował wyjść ze sklepu - relacjonuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Mundurowi rozpoznali złodzieja, który był im znany z wcześniejszych kradzieży. Okazało się, że to 49-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był zatrzymany w poniedziałek. Usłyszał wtedy zarzut kradzieży w warunkach recydywy.
Więcej: Złodziej łasy na słodycze! Mieszkańcowi Łomży grozi "odsiadka"
- W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o kradzież królika z jednego ze sklepów zoologicznych w mieście. Tydzień temu wykorzystał nieuwagę pracownika sklepu, schował zwierzę za kurtkę, a następnie poszedł na rynek, gdzie sprzedał je za 20 złotych.
W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomógł monitoring sklepu.
- Przyznał funkcjonariuszom, że kradł, kradnie i kraść będzie. Dziś usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę - dodaje oficer prasowy KMP w Łomży.
Reklama
Dziś sąd podejmie decyzję czy mężczyzna trafi do aresztu.
zdj/vid: KMP Łomża