Reklama

Kupił kota w worku. Stracił 300 zł

21/04/2022 12:50

Mężczyzna z powiatu zambrowskiego chciał kupić kota. Zaciekawiło go pewne internetowe ogłoszenie i wpłacił zaliczkę. Okazało się, że trafił na oszusta.

Mieszkaniec powiatu zambrowskiego chciał kupić kota. 

- W internecie znalazł interesujące go ogłoszenie, po czym wpłacił na konto rzekomego sprzedającego zaliczkę. Od tego momentu, termin odbioru kota, był kilkakrotnie zmieniany przez "sprzedającego". W końcu "ogłoszeniodawca" przestał odpowiadać na zapytania mieszkańca powiatu zambrowskiego. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że miał do czynienia z oszustem - podaje KPP Kolno. 

Pokrzywdzony stracił 300 zł.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają:

Reklama
  • kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą,
  • sprawdzajmy czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu,
  • przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione,
  • pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą "za pobraniem", jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego niech wzbudzi to naszą czujność,
  • nie dajmy się nabrać na „super promocje” – bardzo często niska cena jest tylko „haczykiem” na który oszuści „łowią” swoje ofiary.

Źródło KPP Zambrów

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości