W Łomży został zatrzymany "kurier", który przewoził 3 obywateli Iraku. Pasażerowie przebywali w naszym kraju nielegalnie.
To jedna z dwóch osób, które wczoraj zostały zatrzymane w Podlaskiem za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy. Mężczyzna wpadł tuż po północy w Łomży. Podinspektor Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku przekazuje, że obywatel Gruzji przewoził 3 osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. To obywatele Iraku.
Drugi z kurierów został zatrzymany w Brzeźnicy. Obywatel Ukrainy przewoził 4 obywateli Jemenu, 1 obywatela Sudanu i 1 obywatela Egiptu.
- Osoby przebywające nielegalnie na terenie RP przekazane zostały funkcjonariuszom SG a pojazdy kurierów trafiły na policyjne parkingi – dodaje podinspektor Krupa.
Reklama
zdj. ilustracyjne/KMP Łomża