15 podopiecznych i 3 pracowników Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży przebywa w kwarantannie. Powodem jest kolejny pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa wśród dzieci. Od wczoraj w systemie hybrydowym pracuje ZSCKR w Marianowie. Tam pozytywny wynik testu uzyskał jeden z nauczycieli.
To nie pierwszy pozytywny wynik testu wśród wychowanków POW. Już wcześniej kwarantanną w okresie od 26 września 2020 r. do 30 września 2020 r. zostało objętych 16 wychowanków i 10 pracowników. Okazuje się, że dla 15 podopiecznych i 3 pracowników kwarantanna została przedłużona do 10 października. Wszystko przez kolejny pozytywny wynik wśród dzieci.
- Dalsza decyzja o możliwości przedłużenia kwarantanny uzależniona jest od rozwoju sytuacji i potwierdzonych ewentualnie nowych przypadków - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży , który dodaje, że dwóch pracowników i dyrektor odbywają kwarantannę na terenie POW.
Reklama
Jak przekazuje Inga Kolaska, dyrektor POW, w chwili obecnej wszyscy wychowankowie i kadra, która zadecydowała o odbyciu kwarantanny w miejscu pracy, czują się w miarę dobrze. Zapewniona jest prawidłowa opieka nad dziećmi oraz wszystkie niezbędne środki do odpowiedniego funkcjonowania placówki.
Szkoła w Marianowie pracuje w systemie hybrydowym
Od poniedziałku (5.09) Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie pracuje w systemie hybrydowym. Część nauczycieli, klas i uczniów objętych kwarantanną pozostaje w domach, pozostali zaś uczęszczają do szkoły. Powodem tej sytuacji jest potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli. Badania wśród kadry wykonywane były przed planowanym wyjazdem.
Na chwilę obecną kwarantanną objęte są dwie klasy i dziesięciu nauczycieli. Część z nich pracuje w internacie, który został z tego powodu zamknięty, dlatego niektórzy uczniowie mogą mieć problemy z dojazdem.
"Mimo tego prosimy, aby wszyscy, którzy mogą, przez cały tydzień dojeżdżali do szkoły. Uczniom i ich rodzinom na kwarantannie przypominamy o zakazie kontaktu z innymi i możliwości poruszania się tylko na terenie własnych gospodarstw. Wszystkim życzymy dużo zdrowia i cierpliwości." - czytamy w komunikacie wydanym przez szkołę.
Reklama
System hybrydowy ma obowiązywać do 9 października. W następnym tygodniu szkoła będzie zamknięta. Dyrekcja już wcześniej planowała wykorzystanie tzw. dni dyrektorskich.