Reklama

Łomża: 5000 maseczek od MPWiK-u

10/04/2020 15:10

5000 maseczek ochronnych zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Zostaną one rozdysponowane m.in. wśród seniorów i personelu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

- Ze środków wygospodarowanych w naszym budżecie zakupiliśmy łącznie 5000 maseczek z włókniny, które po wcześniejszej sterylizacji można używać ponownie. W tych trudnych czasach musimy solidaryzować się i pomagać sobie nawzajem – mówi Mariusz Konopka, prezes spółki MPWiK.

1000 maseczek trafiło już do Urzędu Miejskiego w Łomży, który rozdysponuje je wśród seniorów. Pozostałe powędrują do łomżyńskiego szpitala, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Grupy Ratowniczej "Nadzieja", Domu Pomocy Społecznej oraz łomżyńskiego hospicjum.

Reklama

Ratusz podkreśla, że maseczki ochronne rozchodzą się jak przysłowiowe "świeże bułeczki", a zapotrzebowanie na nie będzie jeszcze większe, bo od 26 kwietnia wchodzą w życie nowe obostrzenia rządowe, mówiące o obowiązkowym zakrywaniu twarzy w miejscach publicznych.

Źródło: UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości