Reklama

Łomża. Listonosz członkiem grupy przestępczej? Seniorka straciła pieniądze

02/09/2022 10:27

88-latka i jej 67-letni syn uwierzyli, że pomagają policjantom w rozpracowywaniu gangu, w którym głównym podejrzanym jest listonosz. Seniorka z Łomży straciła 30 tysięcy złotych.

Z policyjnej relacji wynika, że na telefon stacjonarny 88-letniej mieszkanki naszego miasta zadzwonił mężczyzna podający się za łomżyńskiego policjanta.

- Powiedział, że rozpracowuje gang, w którym głównym podejrzanym jest listonosz. Dodał, że kobieta może pomóc policji w ich zatrzymaniu przekazując swoje oszczędności. W celu uwiarygodnienia swojej historii rzekomy policjant polecił kobiecie zadzwonić na numer 997. Kobieta nie rozłączając wcześniejszego połączenia wybrała numer, gdzie w słuchawce usłyszała inny męski głos, który wszystko potwierdził. Na pytanie z kim jest teraz w domu odpowiedziała, że z mężem i synem. Wtedy oszust poprosił do telefonu jej 67-letniego syna. Mężczyzna niestety również dał się wciągnąć w wir kłamstw - przekazuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.

Reklama

67-latek na polecenie fałszywego policjanta pojechał do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, gdzie miał odebrać od funkcjonariuszy pieniądze matki. Kiedy mężczyzna był w drodze do jednostki, do domu seniorki zapukała "policjantka".

- 88-latka przekazała kobiecie w kapeluszu i ciemnych okularach 30 tysięcy złotych. Dopiero rozmowa z dyżurnym komendy uświadomiła 67-latka, że razem z matką padli ofiarami oszustów. Niestety było już za późno.

Łomżyńscy policjanci przypominają:

  • Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.
  • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości