Kilkaset maseczek ochronnych, uszytych dzięki wspólnej inicjatywie Miasta i motocyklistów ze stowarzyszenia Wild Dogs, powędrowało do skrzynek pocztowych łomżyńskich seniorów.
Maseczki dla posiadaczy Łomżyńskiej Karty Seniora to przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Łomży realizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs. Motocykliści szyją je w zakładzie krawieckim Andrzeja Kowalewskiego z materiału zakupionego przez Ratusz, chociaż sami również zadeklarowali uszycie 2,5 tys. maseczke ze środków własnych. Do akcji przyłączyli się też pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy miasta.
Do seniorów przekazanych ma zostać łącznie około 7,5 tys. bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku. Do każdej załączona jest instrukcja obsługi i najważniejsze informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
- Dysponujemy bazą adresową wszystkich osób posiadających Łomżyńską Kartę Seniora i maseczki zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych – informuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Jako pierwsi w dystrybucję maseczek włączyli sięwolontaiurze z Fundajic L. - W tym trudnym czasie ważna jest wzajemna pomoc – przekazuje prezes Sebastian Jaworowski dodając, że Fundacja L uruchomiła też telefoniczną linię wsparcia i udziela pomocy psychologicznej osobom samotnym i tym, które ucierpiały z powodu stresu wywołanego pandemią koronawirusa.
Źródło: UM Lomza/mylomza