Reklama

Łomża w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

07/06/2021 10:05

Ruszyła rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski, która będzie trwała przez cały czerwiec. Miejscy urzędnicy zachęcają do pobierania aplikacji i kręcenia kilometrów na rzecz Miasta Łomża. Tak jak w poprzednich latach dla najaktywniejszej szkoły w naszym mieście prezydent Łomży ufunduje sprzęt sportowy o wartości 3000 zł. Nagrody trafią również do najaktywniejszych indywidualnych uczestników rywalizacji.

- Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Aby do niej dołączyć wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację AKTYWNE MIASTA. Kolejnym krokiem jest wybranie Miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry oraz grupy, z którą się identyfikujemy. Oczywiście zachęcamy do tego, by „kręcić kilometry” na rzecz Miasta Łomża - informują urzędnicy.

W zabawie bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców, ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie chce oddać koszulki lidera. Czy w tym roku się to zmieni?
 
Poza głównym pucharem dla zwycięzcy organizator, czyli Miasto Bydgoszcz, przygotował także:
•    5 mniejszych pucharów, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach:
- do 50 tys. mieszkańców,
- do 65 tysięcy mieszkańców,
- do 100 tysięcy mieszkańców,
- do 200 tysięcy mieszkańców,
- powyżej 200 tys. mieszkańców;
•    Samoobsługowe stacje naprawy rowerów, które trafią do 3 najlepszych miast w kategorii ogólnej;
•    Nagrody indywidualne ufundowane przez sponsora strategicznego - centrumrowerowe.pl:
- rowery miejskie marki kellys za I miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn,  
- zapięcie U-lock ABUS Granit X-Plus oraz Plecak ORTLIEB Velocity za II miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn,  
- zestaw lampek EYEN Peleton oraz Kurtka EYEN Vern za III miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn;  
•    Dwa podwójne zaproszenia na weekend w Bydgoszczy (hotel w centrum miasta ze śniadaniami) dla seniorki i seniora powyżej 60. roku życia z najlepszym wynikiem;
•    Dodatkowe nagrody w postaci zestawów kosmetyków ufundowane przez markę FaleLokiKoki.

Reklama

Źródło: UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama