Miasto Łomża ponownie weźmie udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Przed oficjalnym starciem można wziąć udział w wakacyjnej rozgrzewce.
Miłośnicy dwóch kółek mogą już odpalać rowerową aplikację Rowerowej Stolicy Polski.
- Na uczestników czeka nowa atrakcja – oficjalny trening miast. Ci, którzy pedałowanie mają we krwi mogą przez kilkanaście tygodni kręcić kilometry dla swoich miast. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Nie pozostaje nic więcej tylko wsiadać na rower i włączyć bezpłatną aplikację. - przekazują miejscy urzędnicy.
Reklama
Organizator – miasto Bydgoszcz - liczy na pobicie zeszłorocznego rekordu. Na liczniku rywalizacji rowerzyści z całej Polski wykręcili wtedy ponad 1,2 mln kilometrów. Teraz do zmagań dołączyło kilkanaście nowych miast. Trening wystartował 1 czerwca i potrwa do 16 sierpnia. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji.
- Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody - podają urzędnicy.
Reklama
Aplikacja dostępna jest tutaj: (kliknij TUTAJ).
Niestety, w tym roku mieszkańcy Łomży nie mogą korzystać z popularnych ŁoKeRów:
UM Lomza/mylomza