Reklama

Łomża: Zabytkowa kamienica odzyskuje dawny blask [FOTO]

22/04/2020 11:40

Jeszcze w tym roku charakterystyczna kamienica przy ul. Wojska Polskeigo 15/17 powinna odzyskać swój dawny blask.

Inwestycja realizowana w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i budynku komunalnego w mieście Łomża” obejmuje m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, odtworzenie elewacji zewnętrznej od ul. W. Polskiego i Polowej, docieplenie mieszkań od wewnątrz, stropodachu, wymianę okien mieszkań i klatek schodowych, drzwi zewnętrznych, wykonanie nowej instalacji c.w.u., wymianę instalacji c.o. oraz zamontowanie kolektorów słonecznych wspomagających podgrzewanie ciepłej wody i biwalentnego zasobnika pojemnościowego.

- Dotychczas wykonano osuszanie i ocieplenie fundamentów od strony ul. Polowej, ocieplono stropodach wełną mineralną, wykonano konstrukcję z drewna i podłogę docelową poddasza z płyt OSB. Od strony podwórka ocieplono około 50 procent ściany. Obecnie wykonywane jest odwodnienie terenu. Wewnątrz obiektu trwają prace elektryczne i wymiana wewnętrznych linii zasilających. Od strony ul. Wojska Polskiego rozpoczęło się osuszanie i ocieplenie fundamentów - przekazują miejscy urzędnicy. 

Reklama

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki zauważa, że w rejonie ulic 3 Maja, Polowej i Wojska Polskiego jest wiele zabytkowych kamienic.

– Ich remonty są bardzo trudne i kosztowne. Cieszę się, że tej najbardziej charakterystycznej z nich uda się przywrócić dawną świetność dzięki środkom pozyskanym z RPO – podkreśla Andrzej Garlicki.

Wartość realizowanej inwestycji wynosi 3.153.823,01 zł, z czego 1.438.691,95 zł pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

fot. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości