Jednym z zadań łomżyńskich policjantów jest kontrola wędkarzy. Chodzi o przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom przeciwko środowisku. W miniony weekend policyjni wodniacy interweniowali 19 razy. Dwie interwencje dotyczyły za dużej ilości używanych wędek.
W miniony weekend łomżyńscy policjanci sprawdzali dokumenty uprawniające do amatorskiego połowu ryb.
- Dodatkowo, zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów i kontrolowali pojazdy pod kątem ujawniania przedmiotów służących do popełniania przestępstw lub pochodzących z przestępstwa przeciwko środowisku. Mundurowi zwracali m.in. uwagę na bezpieczeństwo osób spędzających wolny czas nad wodą. Policjantów z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego wspierał funkcjonariusz PSP - podkreśla Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Policjanci interweniowali 19 razy. 6 interwencji dotyczyło wykroczeń z ustawy o rybactwie śródlądowym, w 2 przypadkach chodziło o zbyt dużą ilość wędek.
Źródło: KMP Łomża