Reklama

Łomżyńscy żołnierze pracują przy budowie tymczasowego szpitala [FOTO]

04/12/2020 07:55

Żołnierze z 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego wspierają PKN Orlen w budowie szpitala tymczasowego w sąsiedniej Ostrołęce. Obiekt będzie przeznaczony dla pacjentów chorych na COVID-19.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstaje na terenie parkingu przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.  Jego budową zajmuje się Energa z grupy PKN Orlen. Okazuje się, że w pracach pomagają również żołnierze 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

"W obliczu pandemii musimy działać razem. @Zelazna_Dywizja dziękujemy za wsparcie!" - napisał w mediach społecznościowych Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Obiekt ma być gotowy w połowie grudnia. W szpitalu kontenerowym znajdzie się 200 łóżek.

Reklama

Dodajmy, że w grudniu ruszy także pierwszy szpital tymczasowy w Podlaskiem, który zorganizowano w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przy ul. Żurawiej. Drugi szpital – w hali sportowej UMB przy ul. Wołodyjowskiego - będzie uruchomiony w zależności od sytuacji epidemicznej.

fot. 18 Dywizja Zmechanizowana

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama