"Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży mając na względzie dobro i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zbliżające sie Święta Wielkiej nocy, w geście dobrej woli podjęła decyzję o sprzątnięciu terenu dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży" - czytamy w dokumencie adresowanym do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, pod którym podpisał się zarząd ŁSM.
Cała sprawa dotyczy nieporządku na terenie dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja. Zrobiło się o tym głośno już latem ubiegłego roku, gdy pojawił się problem z nieskoszoną trawą. Sprawa wróciła niedawno w związku z pełnymi koszami i porozrzucanymi wszędzie śmieciami.
Informowaliśmy o tym tutaj:
Kilka dni po opublikowaniu (zamieszczonego wyżej) stanowiska prezydenta Łomży, zarząd ŁSM odpowiedział pismem adresowanym do włodarza miasta. Spółdzielnia podjęła decyzję, by "w geście dobrej woli" sprzątnąć teren strzelnicy.
W dokumencie możemy również przeczytać, że w sytuacji, gdy na podstawie tych samych dokumentów ŁSM w Łomży i Prezydent Miasta mają tak przeciwstawne stanowiska w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie dawnej strzelnicy, zarząd spółdzielni proponuje, by "do czasu rozstrzygnięcia sporu koszty sprzątania terenu były ponoszone wspólnie".
"Zwracamy się z wnioskiem o dokonanie wspólnego wyboru firmy sprzątającej i pokrycie kosztów utrzymania czystości w wysokości 50% przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową w Łomży i w 50% przez Miasto Łomża"
Reklama
Nie oznacza to jednak definitywnego zakończenia sporu. Zarząd ŁSM zwrócił się z apelem do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o wznowienie, w okresie poświątecznym, rozmów "zmierzających do rozwiązania tak nabrzmiałego sporu".

