W chłodną i deszczową niedzielę, zamiast siedzieć w ciepłym domu, łomżyńskie morsy wybrały się na... plażę miejską, by wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnej kąpieli. Punktualnie w południe w całej Polsce grupy morsów na trzy minuty weszły do wody i ustanowiły nowy rekord w liczbie jednocześnie kąpiących się zimą ludzi.
W Łomży zebrało się około 40 amatorów lodowatej kąpieli. Nie byłoby w tym nic szczególnego, bo morsy w naszym mieście od lat mają się dobrze, a nawet coraz lepiej. Tym razem jednak wspólna kąpiel miała zupełnie inny wymiar. Celem wyznaczonym na ten dzień było pobicie rekordu Guinessa w kategorii największej ilości kąpiących się równocześnie Morsów w przynajmniej dziesięciu miejscach.
Aby rekord został uznany, w całym kraju jednocześnie musiało wykapać się ponad 1100 morsów. Jak się okazało, zarówno miejsc, jak i kąpiących się w całej Polsce morsów było znacznie więcej i od wczoraj nowy rekord należy do Polaków!
W grupie łomżyńskich morsów znaleźli się po raz kolejny zawodnicy Fight Club Łomża, których autorstwa zdjęcie dokumentuje ten historyczny moment. Gratulujemy samozaparcia, brrrr.