Reklama

Mariusz Błaszczak w Nowogrodzie będzie obserwował forsowanie rzeki Narew

25/11/2021 14:34

Jutro z wizytą w Nowogrodzie pojawi się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Będzie obserwował wojskowe ćwiczenia.

W piątek (26.11), o godz. 9:00, do Nowogrodu przyjedzie Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej będzie obserwował forsowanie rzeki Narew. Operację przeprowadzi 16. Dywizja Zmechanizowana w ramach ćwiczeń Tumak-21. Zaplanowano także wystąpienie szefa MON.

Od 17 do 26 listopada jednostki 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wraz z wydzielonymi siłami innych jednostek Wojska Polskiego oraz grupy bojowej eFP (Wzmocniona Wysunięta Obecność) biorą udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami pod kryptonimem Tumak-21. Ćwiczenie jest głównym przedsięwzięciem szkoleniowym 16. Dywizji i stanowi podsumowanie rocznego cyklu szkolenia dowództw i wojsk. Realizowane jest na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Reklama

W ramach „Tumaka-21” mieszane pododdziały z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii wykonują marsze, działania patrolowe po drogach publicznych oraz zadania ogniowe na poligonie. Ćwiczeniom towarzyszy akcja promocyjna Wojska Polskiego. Żołnierzy można było w ostatnim czasie spotkać także w Łomży.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości