Reklama

Maseczki na świeżym powietrzu przestaną być potrzebne

07/05/2021 08:22

​​​​​​​Tak wynika z nowego rozporządzenia Rady Ministrów. Od 15 maja nie będziemy musieli zakrywać ust i nosa na otwartym powietrzu, jeśli zachowamy 1,5 metra odstępu od innych.

W rozporządzeniu czytamy, że do 5 czerwca 2021 r. zakrywanie ust i nosa będzie wymagane:

  • w środkach publicznego transportu zbiorowego
  • na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych
  • na terenie nieruchomości wspólnych
  • w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej
  • w budynkach użyteczności publicznej
  • w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach 
  • w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Od 15 maja do 5 czerwca nakaz zakrywania ust i nosa nie będzie dotyczył "miejsc na otwartym powietrzu".

Pod koniec ubiegłego miesiąca minister Adam Niedzielski zapowiedział, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu będzie możliwe, jeżeli wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Wynik ten został już osiągnięty. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości