Od jutra (1 grudnia 2015 roku) Miasto Łomża przejmie od PKS Sp. z o.o. zarządzanie dworcem autobusowym w Łomży. Łomżyński sąd oddalił powództwo PKS o rozwiązanie z dniem 31 grudnia 2014 r. umowy użytkowania dworca autobusowego.
W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w sprawie z powództwa PKS Sp. z o.o. w Łomży przeciwko Miastu Łomża.
- Sąd oddalił powództwo PKS o rozwiązanie z dniem 31 grudnia 2014 r. umowy użytkowania dworca autobusowego przy ul. Dworcowej w Łomży, zawartej w dniu 15 lipca 1999 r. Umowa przestanie obowiązywać w dniu jutrzejszym i dworcem będzie zarządzał Urząd Miejski - informuje Łukasz Czech z Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży.
PKS chciał skrócenia obowiązującego na mocy zapisów umowy rocznego okresu wypowiedzenia, na co miasto nie chciało wyrazić zgody. PKS musiał więc zarządzać dworcem do dnia dzisiejszego. Od jutra to miasto przejmie zarządzanie obiektem.
Przygotowania do tego miasto czyniło już od jakiegoś czasu, a dziś opublikowane zostało zarządzenie prezydenta w sprawie określenia zasad pobierania i rozliczania opłat z tytułu wynajmu powierzchni reklamowych na dworcu autobusowym w Łomży, z czego miasto będzie czerpać dochody.
Dworzec będzie jednak obiektem deficytowym, a do jego utrzymania dołożymy blisko 200 tys. złotych rocznie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Dworzec uderzy Łomżę po kieszeni.