Gmina Łomża podsumowała zainteresowanie preferencyjnym zakupem węgla. Okazuje się, że dotychczas skorzystało z niego około 150 osób.
Urząd Gminy Łomża poinformował, że do 28 grudnia mieszkańcy kupili w sumie ponad 200 ton węgla. Na zakup węgla w preferencyjnej cenie zdecydowało się od 5 grudnia około 150 osób.
- Początkowo dostępny był tylko węgiel w asortymencie groszek wielkości od 8 do 25 mm i orzech od 25 do 50 mm. W tym tygodniu udostępniony został także węgiel grubszy typu kostka o wielkości od 50 do 110 mm. Zgodnie z przepisami prawa w tym roku uprawnieni mieszkańcy mogą zakupić do 1,5 tony węgla. Węgiel, po preferencyjnej cenie 2000 zł za tonę, mogą kupić uprawnieni mieszkańcy, którzy złożyli w Urzędzie Gminy Łomża stosowny wniosek - przypominają urzędnicy.
Reklama
Zakup węgla będzie możliwy także po nowym roku - Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys podpisał aneks wydłużający umowę z PGE Paliwa na dostawy węgla dla mieszkańców w 2023 roku.
Przypomnijmy, że kupić węgiel po preferencyjnej cenie może osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego może kupić węgiel w dwóch partiach: do końca roku maksymalnie 1,5 t oraz nie więcej niż 1,5 t od 1 stycznia 2023 r.
Dystrybucją tańszego węgla w gminie Łomża zajmują się Marpal w Konarzycach ul. Łomżyńska 41 oraz PU Moden w Modzelach Skudosze 59A.
- Zalecamy przed zakupem sprawdzić, czy dostępna frakcja węgla będzie spełniała Państwa oczekiwania. Próbki węgla można zobaczyć także przy wejściu do Urzędu Gminy - uczulają urzędnicy.
Źródło: gmina Łomża