Reklama

Mieszkaniec Łomży odpowie za jazdę bez blokady alkoholowej

28/06/2022 11:31

Do 5 lat więzienia grozi 27-letniemu mieszkańcowi Łomży, który odpowie za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna mógł prowadzić auto, ale tylko wyposażone w blokadę alkoholową. Kierowany przez niego volkswagen nie miał takiego urządzenia.

Młody mieszkaniec naszego miasta wpadł, bo na ul. Zawadzkiej przekroczył dopuszczalną prędkość. Jechał 64 km/h. 

- Mundurowi sprawdzając 27-latka w policyjnej bazie danych ustalili, że ma on od 2018 roku obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Łomży tłumaczył, że warunkowo miał zwrócone prawo jazdy. Zapomniał jednak dodać, że warunkiem zwrócenia dokumentu było kierowanie pojazdami wyposażonymi w blokadę alkoholową. Zatrzymany do kontroli volkswagen takiej blokady nie miał - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Policja podaje, że kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

zdj. KMP Łomża/ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości